Częstochowa (woj. śląskie): książki od Krakowskiej Akademii to bardzo wartościowy materiał

17 marca 2021

Woydyllo_Ludzie_m– Regularnie korzystamy z kampanii „Przeciw pijanym kierowcom!”. Materiały wykorzystujemy m.in. podczas akcji „Bezpiecznie na drodze w Częstochowie” – wyjaśnia Barbara Pamuła-Wesołek z Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W działania profilaktyczne zaangażowana jest m.in. policja, straż miejska, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, pogotowie i straż pożarna. W ramach akcji kierowcy, zamiast mandatu odbywają np. kurs pierwszej pomocy albo korzystają z alkogoogli. – Podczas kontroli rozdawane są odblaski i zawieszki zapachowe przygotowane przez Krakowską Akademię Profilaktyki – tłumaczy Barbara Pamuła-Wesołek.

W Częstochowie odbywają się także akcje skierowane do pieszych i rowerzystów, podczas których mieszkańcy uczą się prawidłowego korzystania ze ścieżek i przejść dla pieszych.

Częstochowa skorzystała z promocji Krakowskiej Akademii Profilaktyki i otrzymała książkę Ewy Woydyłło-Osiatyńskiej „Ludzie, ludzie”. Publikacja okazała się niezwykle przydatna w pracy profilaktycznej. – To bardzo dobry pomysł. Wydawnictwo to wartościowy materiał – mówi Barbara Pamuła-Wesołek.