Jasło (woj. podkarpackie): materiały kampanii „Przeciw pijanym kierowcom” trafiły do mieszkańców

27 lipca 2021

Jasielscy policjanci, wspólnie z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, wzięli udział w akcji profilaktycznej „Przeciw pijanym kierowcom”. W trakcie kontroli drogowej kierujący otrzymywali ulotki i broszury zawierające informacje na temat negatywnych skutków wsiadania za kierownicę po spożyciu alkoholu.

jaslo PPK glowne– Kampania profilaktyczna „Przeciw pijanym kierowcom” na Podkarpaciu od kilku lat spotyka się z dużym zainteresowaniem. Wpływa na wzrost poziomu wiedzy i świadomości lokalnej społeczności na temat tragicznych skutków prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu  – podkreśla Iwona Byczek, inspektor ds. zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych oraz profilaktyki przeciwalkoholowej Urzędu Miasta w Jaśle. – Wspólne działania policji i Miejskiej Komisji Problemów Alkoholowych w Jaśle spełniają przede wszystkim rolę profilaktyczno-edukacyjną, ale również budują i wzmacniają relacje pomiędzy wieloma podmiotami i instytucjami, które wspólnie podejmują działania na rzecz porządku publicznego.

W lipcu 2021 roku członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaśle wspólnie z policjantami prowadzili kampanię społeczną przy ulicy Krakowskiej w Jaśle. Policjanci podczas kontroli drogowych sprawdzali stan trzeźwości kierujących, natomiast członkowie MKRPA wręczali pakiety ulotek i broszur z najważniejszymi informacjami na temat negatywnych skutków prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

Kampania „Przeciw pijanym kierowcom” cieszy się dużym zainteresowaniem oraz poparciem ze strony wszystkich uczestników ruchu drogowego w naszym regionie – dodaje Iwona Byczek.

foto: KPP Jasło – kampania „Przeciw pijanym kierowcom”