Nowe Miasteczko: akcja „Przeciw pijanym kierowcom” w całym mieście

11 maja 2018

Gmina Nowe Miasteczko czynnie włącza się w akcję edukacyjną, która ma uświadomić kierowcom, jakie zagrożenia niesie za sobą wsiadanie po wypiciu alkoholu. W ramach ogólnopolskiej kampanii „Przeciw pijanym kierowcom” odbyło się kilka wydarzeń na ulicach miasta.

17 kwietnia policjanci i uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół nr 1 sprawdzali alkomatem stan trzeźwości kierowców.

Nowe-Miasteczko

Tego dnia wszyscy, którzy przejeżdżali przez Nowe Miasteczko otrzymywali materiały edukacyjne kampanii oraz kamizelki odblaskowe z napisem „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” Po przeprowadzonej kontroli uczniowie wręczali kierowcom ulotki informujące o skutkach wsiadania za kierownicę po napojach wyskokowych i innych środkach psychoaktywnych. Na szczęście wszyscy badani byli trzeźwi i mogli kontynuować swoją podróż.

Gminna Komisja do spraw Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych weszła również we współpracę ze Szkołą Nauki Jazdy „SIKES”. Na zajęciach przyszli kierowcy otrzymali materiały edukacyjne kampanii oraz mieli możliwość skorzystania z alkogogli, czyli okularów symulujących odurzenie alkoholem. W ten sposób mogli zauważyć różnicę w postrzeganiu pola widzenia, zdolności oceny wielkości i odległości przedmiotów, a także przekonali się, że zmysł równowagi zostaje upośledzony.

Organizatorami akcji związanych z kampanią „Przeciw pijanym kierowcą” jest Pani Burmistrz Danuta Wojtasik wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Miasteczku.