„Zabił rodziców trójki dzieci”, „śmiertelnie potrącił 35-latka na przejściu dla pieszych”, „uderzył w motocyklistę – nie żyje 16-latek”. To przerażające żniwo pijanych kierowców! Nietrzeźwi kierujący ciągle zabijają! W ostatnim czasie doszło do kumulacji dramatycznych wypadków spowodowanych przez kierowców pod wpływem alkoholu. Tych tragedii można było uniknąć. Musimy robić wszystko, by kolejne rodziny nie przeżywały podobnych dramatów.

Obecnie statystyczny Polak wypija rocznie 9,55 litra 100% alkoholu. To więcej niż w oficjalnych statystykach PRL (w latach 1979–1980 powyżej 8 litrów). Stres i napięcie związane z epidemią sprawiają, że wiele osób jeszcze częściej sięga po alkohol. Policja codziennie odnotowuje przypadki nietrzeźwości na drogach, nieustannie dochodzi do śmiertelnych wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców!

Przeciwdziałanie nietrzeźwości na drogach jest teraz szczególnie istotne. „Przeciw pijanym kierowcom” to jedyna kampania dla samorządów, która tak kompleksowo przedstawia problem. Docieramy do kierowców, uczniów szkół nauki jazdy i świadków.

Nowy zestaw w trosce o bezpieczeństwo na drogach

Wsłuchując się w Państwa głosy, stworzyliśmy nowy pakiet, który zawiera także gadżety z myślą o mieszkańcach. Poza tradycyjnym zestawem ulotek i plakatów w pakiecie kampanii zawarliśmy:

Zapachowe zawieszki do samochodów

Atrakcyjne zapachy do samochodów to miły prezent, a zarazem materiał edukacyjny z ważnym przekazem.

broszura_okladka_prawda-o-alkoholu-co-powinienes-wiedziec_DRUKBroszury „Prawda o alkoholu. Co powinieneś wiedzieć”

Publikacja to kompendium wiedzy na temat alkoholu, jego działania na organizm oraz uzależnień. Prosty język i przyjazna forma pozwolą mieszkańcom sprawdzić, czy ich picie jest bezpieczne oraz znaleźć wsparcie dla osób z problemem alkoholowym. W publikacji wyjaśniamy, czym jest płodowy zespół alkoholowy, obalamy mity na temat picia w czasie pandemii oraz uświadamiamy zagrożenia.

WIELKA-KOALICJA-GMIN-certyfikatCertyfikat włączenia się w koalicję gmin na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa

Dokument potwierdza włączenie się do grupy samorządów, które postanowiły wyjść naprzeciw problemom nasilającym się w czasie epidemii. Certyfikat jest świadectwem, że nawet w tak trudnych warunkach można i trzeba stawiać na profilaktykę i przeciwdziałanie problemom alkoholowym! Warto się nim pochwalić w urzędzie lub na stronie internetowej.

Większe zamówienie to więcej korzyści. Skorzystaj z premii! Co można otrzymać?

Statuetka „Gmina zasłużona dla profilaktyki”
– Prestiżowe personalizowane wyróżnienie z wygrawerowaną nazwą samorządu.
– Samorząd, który przystąpi do wszystkich pięciu kampanii Krakowskiej Akademii Profilaktyki, otrzyma elegancką, personalizowaną statuetkę z wygrawerowaną nazwą samorządu i hasłem „zasłużony dla profilaktyki”.

Gminna Komisja – wygodny pakiet szkoleniowy
– Sprawdzone dla członków Gminnych Komisji – bez konieczności wychodzenia z domu!
– Każdy samorząd, który zamówi za minimum 6000 zł materiały kampanii Krakowskiej Akademii Profilaktyki, otrzyma pakiet szkoleniowy.

Cena podstawowego pakietu kampanii „Przeciw pijanym kierowcom” to 4000 zł + VAT (23%). Istnieje możliwość zakupu wielokrotności pakietu lub jego połowy. Przystępując do kampanii, samorząd realizuje zadanie zapisane w art. 41 ust. 1, pkt 3 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Formularz zgłoszenia do kampanii należy wysłać faksem na numer 12 635 19 19 lub pocztą na adres: Krakowska Akademia Profilaktyki, ul. Jaskółcza 4/1, 30-105 Kraków. Materiały wraz z fakturą trafią do Państwa w ciągu 2 dni od nadesłania zgłoszenia.

Warto pamiętać, że od tego roku pieniądze z tzw. małpkowego będą trafiać do gmin aż dwa razy. Oznacza to realny wzrost środków w budżetach samorządów. Środki warto wykorzystać na działania edukacyjne wynikające z art. 41 ust. 1 pkt 3 ustawy wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Nasze strony: