W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy roku zatrzymano aż ponad 63 tys. pijanych kierujących. To o ponad 3,2 tys. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Zdecydowana większość z nich dopuściła się przestępstwa – prowadziła, mając ponad pół promila alkoholu we krwi. To oznacza, że kierowcy wypili więcej niż jedno piwo.

Dane są niepokojące. Polacy piją coraz więcej i ten problem przekłada się także na wzrost liczby pijanych kierowców. Tylko w ubiegłym roku byli oni sprawcami aż 1603 wypadków. Zabili 198 osób, a tysiące odniosły obrażenia. Dla wielu osób wypadek oznaczał koniec dotychczasowego życia, np. ciężkie kalectwo, które odbiera szansę na realizację marzeń i planów.

Trzeba zrobić wszystko, by nie dopuścić do kolejnych dramatów! Już dziś zapraszamy do najnowszej edycji „Przeciw pijanym kierowcom!”. Kampania pozwala dotrzeć nie tylko do kierujących, lecz także do pasażerów, świadków jazdy po alkoholu, uczniów szkół nauki jazdy i młodzieży. W wielu gminach, które uczestniczą w kampanii, doszło do obywatelskich zatrzymań pijanych kierowców. To dowód, że edukacja naprawdę działa!

Przystąpienie do kampanii to dowód, że poważnie traktujecie bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców. Kwestia powstrzymania nietrzeźwych kierowców jest kluczowa, by mieszkańcy czuli się bezpieczni. Włączając się w nasze działania, mogą Państwo uratować życie potencjalnych ofiar wypadków z udziałem pijanych kierowców!

Opcja „Faktura w 2019 roku!”. Zapłać środkami z budżetu 2019

Wiele gmin chce spożytkować zaoszczędzone pieniądze w ostatnich miesiącach roku. Aby rzetelnie rozliczyć się z tegorocznego budżetu, trzeba mieć pewność, że materiały zakupione w 2019 r. oraz faktura dotrą do gminy jeszcze w tym roku. Właśnie to gwarantujemy w „Przeciw pijanym kierowcom!”. Gminy, które chcą zapłacić za materiały z tegorocznego budżetu, mogą to zrobić, zaznaczając opcję „Faktura w 2019 roku!”. Zgłoszenie należy wysłać najpóźniej do 20 grudnia 2019 r. Kup materiały już teraz, by bezpiecznie rozliczyć budżet 2019 i od razu cieszyć się udziałem w kampanii!

Cena podstawowego pakietu kampanii „Przeciw pijanym kierowcom” to 2400 zł + VAT (23%). Istnieje możliwość zakupu wielokrotności pakietu lub jego połowy. Przystępując do kampanii, samorząd realizuje zadanie zapisane w art. 41 ust. 1, pkt 3 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Nasze strony: