Obecnie statystyczny Polak wypija rocznie 9,55 litra 100% alkoholu. To więcej niż w oficjalnych statystykach PRL (w latach 1979–1980 powyżej 8 litrów). Stres i napięcie związane z epidemią sprawiają, że wiele osób jeszcze częściej sięga po alkohol. Policja codziennie odnotowuje przypadki nietrzeźwości na drogach, nieustannie dochodzi do śmiertelnych wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców!

Dla wielu kierowców obecna sytuacja dodatkowo usprawiedliwia jazdę po alkoholu: „przecież ruch jest mniejszy, nic się nie stanie”. Do tego dochodzi złudne poczucie braku kary. Te wszystkie czynniki sprawiają, że przeciwdziałanie nietrzeźwym kierowcom jest teraz szczególnie istotne. „Przeciw pijanym kierowcom” to jedyna kampania dla samorządów, która tak kompleksowo przedstawia problem nietrzeźwości na drogach. Docieramy do kierowców, uczniów szkół nauki jazdy i świadków.

Nowy zestaw w trosce o bezpieczeństwo na drogach

Wsłuchując się w Państwa głosy, stworzyliśmy nowy pakiet, który zawiera także gadżety z myślą o mieszkańcach. Poza tradycyjnym zestawem ulotek i plakatów w pakiecie kampanii zawarliśmy:

zawieszka-w-aucieZapachowe zawieszki do samochodów.

Atrakcyjne zapachy do samochodów to miły prezent, a zarazem materiał edukacyjny z ważnym przekazem.

broszura_okladka_prawda-o-alkoholu-co-powinienes-wiedziec_DRUKBroszury „Prawda o alkoholu. Co powinieneś wiedzieć”.

Publikacja to kompendium wiedzy na temat alkoholu, jego działania na organizm oraz uzależnień. Prosty język i przyjazna forma pozwolą mieszkańcom sprawdzić, czy ich picie jest bezpieczne oraz znaleźć wsparcie dla osób z problemem alkoholowym. W publikacji wyjaśniamy, czym jest płodowy zespół alkoholowy, obalamy mity na temat picia w czasie pandemii oraz uświadamiamy zagrożenia.

ulotka-KAP-KORONAWIRUS-A4-do-A5-drukMateriały poświęcone koronawirusowi.

W trosce o mieszkańców Państwa gminy do każdego zakupionego pakietu dodajemy całkowicie za darmo ulotki na temat COVID-19. Przy okazji działań profilaktycznych mogą Państwo dostarczyć lokalnej społeczności wiedzy potrzebnej podczas epidemii.

WIELKA-KOALICJA-GMIN-certyfikatCertyfikat włączenia się w koalicję gmin na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa.

Dokument potwierdza włączenie się do grupy samorządów, które postanowiły wyjść naprzeciw problemom nasilającym się w czasie epidemii. Certyfikat jest świadectwem, że nawet w tak trudnych warunkach można i trzeba stawiać na profilaktykę i przeciwdziałanie problemom alkoholowym! Warto się nim pochwalić w urzędzie lub na stronie internetowej.

Promocja do końca kwietnia! Włącz się do kampanii i odbierz dodatkową nagrodę

Każdy samorząd, który do końca kwietnia 2021 r. złoży zamówienie na materiały Krakowskiej Akademii Profilaktyki, otrzyma nagrodę przydatną w działalności profilaktycznej. Do wyboru jedna z czterech książek cieszących się wielkim uznaniem osób zajmujących się profilaktyką. Autorką publikacji jest Ewa Woydyłło-Osiatyńska – znakomity psycholog i doświadczony terapeuta uzależnień. Mogą Państwo wybierać spośród następujących tytułów:

Woydyłło_My rodzice_mMy rodzice dorosłych dzieci

Książka, która uzdrawia relacje, uczy wybaczania i daje nadzieję na pojednanie. Jest to rodzaj poradnika dla rodziców, którzy nie są zadowoleni ze swoich dorosłych dzieci. Inaczej wyobrażali sobie ich życie, zamartwiają się ich wyborami, pielęgnują poczucie winy za błędy wychowawcze i w wpadają w pułapkę zgorzknienia. Autorka radzi aby pozwolić dorosłym dzieciom odejść i zaakceptować ich samodzielność. Uczy mądrej miłości, która nie uzależnia.

Buty szczęściabuty szczescia

W publikacji autorka radzi co możemy zrobić dla siebie, a co dla innych. Przestrzega też przed tym, czego absolutnie nie powinniśmy robić i jak zawsze zapewnia, że nigdy nie jest za późno na zmiany. Podaje sprawdzone recepty na to jak żyć, aby było nam dobrze ze sobą i innym z nami. W książce znajdują się również nastrojowe ilustracje, które wprowadzają w dobry nastrój, wywołują uśmiech i wzbudzają pozytywne emocje.

Woydyllo_Ludzie_mLudzie, ludzie…

Dlaczego bywamy kłótliwi, wścibscy i nieokrzesani? Dlaczego tak trudno znosimy przywary innych ludzi? Czy złych nawyków można się oduczyć? Sławna psycholog skupia się na różnych ludzkich charakterach – niektóre opisywane i analizowane sytuacje czytelnik bez trudu rozpozna jako znane z mediów, są tu też przykłady zaobserwowane przez psycholog w swoim otoczeniu. Książka to „pisany gabinet terapeutyczny”.

W zgodzie ze sobąWoydyłło_W zgodzie_m

W książce autorka przybliża wiedzę, dzięki której łatwiej zrozumieć siebie i innych, a także żyć w zgodzie z samym sobą, co jest wykładnikiem zdrowia psychicznego każdego człowieka. Ekspertka prowadzi z czytelnikiem pasjonującą rozmowę o psychologii, rozumianej nie tylko jako gałąź nauki, lecz także jako kategoria praktycznych umiejętności składających się na doświadczenia i indywidualną mądrość życiową człowieka.

Większe zamówienie to więcej korzyści. Skorzystaj z premii!

Co można otrzymać?

Statuetka „Gmina zasłużona dla profilaktyki”
– Prestiżowe personalizowane wyróżnienie z wygrawerowaną nazwą samorządu.
– Gmina, która zamówi materiały za co najmniej 8000 zł, otrzyma elegancką statuetkę.

Gminna Komisja – wygodny pakiet szkoleniowy
– Sprawdzone dla członków Gminnych Komisji – bez konieczności wychodzenia z domu!
– Wystarczy zamówić dowolne materiały o wartości 4000 zł netto. Może to być pełny pakiet jednej kampanii albo po pół pakietu dwóch kampanii.

Zestaw naklejek profilaktycznych
– Kolorowe, przyciągające uwagę naklejki to idealny prezent dla dzieci.
– Gmina, która zamówi materiały za minimum 2000 zł, otrzyma 50 arkuszy naklejek. Każdy arkusz to 20 naklejek, co oznacza, że samorząd będzie miał do dyspozycji aż tysiąc naklejek!

Cena podstawowego pakietu kampanii „Przeciw pijanym kierowcom” to 4000 zł + VAT (23%). Istnieje możliwość zakupu wielokrotności pakietu lub jego połowy. Przystępując do kampanii, samorząd realizuje zadanie zapisane w art. 41 ust. 1, pkt 3 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

ZACZNIJ DZIAŁANIA JUŻ TERAZ! Skorzystaj z opcji „Zaczynamy wcześniej!” i zadbaj o mieszkańców od razu

Polecamy skorzystanie z opcji „Zaczynamy wcześniej!”, dzięki której niemal natychmiast po zakupie można rozpocząć działania profilaktyczne. W przypadku jej wybrania materiały wraz z fakturą trafią do Państwa gminy w ciągu 2 dni roboczych od nadesłania zgłoszenia. Tę opcję realizujemy do 30 kwietnia 2021 r.

Do gmin, które nie zaznaczą opcji „Zaczynamy wcześniej!”, materiały kampanii i fakturę wysyłamy 30 kwietnia 2021 r.

Formularz zgłoszenia do kampanii należy wysłać faksem na numer 12 635 19 19 lub pocztą na adres: Krakowska Akademia Profilaktyki, ul. Jaskółcza 4/1, 30-105 Kraków. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 kwietnia 2021 r.

Nasze strony: