W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy roku zatrzymano aż ponad 63 tys. pijanych kierujących. To o ponad 3,2 tys. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Zdecydowana większość z nich dopuściła się przestępstwa – prowadziła, mając ponad pół promila alkoholu we krwi. To oznacza, że kierowcy wypili więcej niż jedno piwo.

Dane są niepokojące. Polacy piją coraz więcej i ten problem przekłada się także na wzrost liczby pijanych kierowców. Tylko w ubiegłym roku byli oni sprawcami aż 1603 wypadków. Zabili 198 osób, a tysiące odniosły obrażenia. Dla wielu osób wypadek oznaczał koniec dotychczasowego życia, np. ciężkie kalectwo, które odbiera szansę na realizację marzeń i planów.

Trzeba zrobić wszystko, by nie dopuścić do kolejnych dramatów! Już dziś zapraszamy do najnowszej edycji „Przeciw pijanym kierowcom!”. Kampania pozwala dotrzeć nie tylko do kierujących, lecz także do pasażerów, świadków jazdy po alkoholu, uczniów szkół nauki jazdy i młodzieży. W wielu gminach, które uczestniczą w kampanii, doszło do obywatelskich zatrzymań pijanych kierowców. To dowód, że edukacja naprawdę działa!

Przystąpienie do kampanii to dowód, że poważnie traktujecie bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców. Kwestia powstrzymania nietrzeźwych kierowców jest kluczowa, by mieszkańcy czuli się bezpieczni. Włączając się w nasze działania, mogą Państwo uratować życie potencjalnych ofiar wypadków z udziałem pijanych kierowców!

Zbudujmy wielką koalicję przeciw pijanym kierowcom!

Zamów teraz materiały i odbierz wyjątkowe nagrody!

Co można otrzymać?

Gminna Komisja – wygodny pakiet szkoleniowy
– Sprawdzone dla członków Gminnych Komisji – bez konieczności wychodzenia z domu!
– Wystarczy zamówić dowolne materiały o wartości 2400 zł netto. Może to być pełny pakiet jednej kampanii albo po pół pakietu dwóch kampanii.

Zestaw naklejek profilaktycznych
– Kolorowe, przyciągające uwagę naklejki to idealny prezent dla dzieci.
– Gmina, która zamówi pełny pakiet kampanii, otrzyma 50 arkuszy naklejek. Każdy arkusz to 20 naklejek, co oznacza, że samorząd będzie miał do dyspozycji aż tysiąc naklejek!

Statuetka „Gmina zasłużona dla profilaktyki”
– Prestiżowe personalizowane wyróżnienie z wygrawerowaną nazwą samorządu.
– Gmina, która zamówi cztery kampanie Krakowskiej Akademii Profilaktyki („Postaw na rodzinę!”, „Przeciw pijanym kierowcom!”, „Reaguj na przemoc!”, „Dopalacze – powiedz stop!”), otrzyma elegancką statuetkę.

DODATKOWO PRZYGOTOWALIŚMY NAGRODĘ ZA SZYBKIE ZGŁOSZENIE!

Każdy samorząd, który do końca lutego 2020 r. złoży zamówienie na materiały Krakowskiej Akademii Profilaktyki, otrzyma nagrodę przydatną w działalności profilaktycznej. Do wyboru jedna z czterech książek cieszących się wielkim uznaniem osób zajmujących się profilaktyką. Autorką publikacji jest Ewa Woydyłło-Osiatyńska – znakomity psycholog i doświadczony terapeuta uzależnień. Jej sukcesem jest m.in. rozpowszechnienie w Polsce leczenia według tzw. modelu Minnesota, opartego na filozofii Anonimowych Alkoholików. Mogą Państwo wybierać spośród następujących tytułów:

ZAPROSZENIE-DO-ZYCIA„Zaproszenie do życia” – książka uświadamia, że pewne nasze postawy i przekonania utrudniają samorealizację i spełnienie pragnień. Większość ograniczeń wynika u nas ze strachu i potrzeby kurczowego trzymania się zasad. Dlatego niektórzy mają wpojony w procesie wychowania lęk przed dopuszczeniem do głosu spontanicznego „ducha”. W kolejnych rozdziałach autorka omawia możliwości zmiany myślenia i zachowania, zaprasza do pielęgnowania życia.

PODNIES-GLOWE„Podnieś głowę” – książka adresowana przede wszystkim do kobiet – zarówno tych, które borykają się z poważnymi problemami życiowymi, jak i tych, które są szczęśliwe, ale mają – jak wszyscy ludzie – chwile smutku i słabości. Autorka opowiada o tym, jak radzić sobie z urazami z dzieciństwa, uzależnieniami, lękami, perfekcjonizmem, złością, starzeniem i śmiercią bliskich osób. Przekazuje wiarę w to, że trzeba tylko z odwagą „podnieść głowę”, aby uczynić życie szczęśliwszym, lepiej zrozumieć siebie i innych.

RAK-DUSZY„Rak duszy. O alkoholizmie” – książka to opowieść o własnej drodze autorki do zawodu terapeuty uzależnień. Ewa Woydyłło przekazuje czytelnikom wiedzę na temat istoty uzależnienia oraz porady, jak z nim walczyć przy pomocy ruchu AA i jak żyć z uzależnionym. Książka pokazuje, że można nauczyć się z powodzeniem kierować własnym życiem i osiągać zamierzone cele. Jak przekonuje autorka, wszyscy jesteśmy od czegoś uzależnieni i nikogo nie możemy zmienić, najwyżej siebie.

WYBIERAM-WOLNOSC„Wybieram wolność, czyli rzecz o wyzwalaniu się z uzależnień” – książka jest wprowadzeniem do problemu alkoholizmu, istoty uzależnień i zastosowania w życiu programu Dwunastu Kroków. W programie chodzi o świadome i dobrowolne wzięcie na siebie odpowiedzialności za swoje życie, o porzucenie zwyczaju obwiniania innych za własne niepowodzenia, określenie granic odpowiedzialności i uniezależnienie się od tego, co robią lub myślą inni ludzie.

ZACHĘCAMY DO PRZESYŁANIA ZAMÓWIEŃ. KSIĄŻKI TO WSPANIAŁA NAGRODA I MOŻLIWOŚĆ ZDOBYCIA PRZYDATNEJ WIEDZY Z POŻYTKIEM DLA SIEBIE I MIESZKAŃCÓW.

Cena podstawowego pakietu kampanii „Przeciw pijanym kierowcom” to 2400 zł + VAT (23%). Istnieje możliwość zakupu wielokrotności pakietu lub jego połowy. Przystępując do kampanii, samorząd realizuje zadanie zapisane w art. 41 ust. 1, pkt 3 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Formularz zgłoszenia do kampanii należy wysłać faksem na numer 12 635 19 19 lub pocztą na adres: Krakowska Akademia Profilaktyki, ul. Jaskółcza 4/1, 30-105 Kraków. Zgłoszenia przyjmujemy do 31 marca 2020 r.

Nasze strony: