Opatówek (woj. wielkopolskie): Gmina zaangażowana w kampanię „Przeciw pijanym kierowcom!”

18 listopada 2022

W listopadzie i grudniu br. Gmina Opatówek, wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Opatówku, Zespołem Szkół im. S. Mikołajczyka w Opatówku, Stowarzyszeniem Trzeźwościowym „Pomocna Dłoń” w Opatówku realizuje kampanię społeczną „Przeciw pijanym kierowcom!”.

Rokrocznie na polskich drogach, z winy nietrzeźwych kierowców, ginie kilkaset osób, a jeszcze więcej doznaje poważnego uszczerbku na zdrowiu. Aby uświadomić sobie skalę tego zagrożenia, konieczne jest edukowanie społeczeństwa. Najlepiej zacząć od własnego „podwórka”: szkoły, miejscowości, gminy. Organizatorzy kampanii „Przeciw pijanym kierowcom” przygotowali bardzo urozmaiconą ofertę działań profilaktycznych. Zajęcia w szkołach, dyżur pomocowo-informacyjny, kolportaż ulotek i plakatów, konkurs plastyczny na plakat z hasłem kampanii, happening artystyczny zrealizowany przez młodzież z ZS im. S. Mikołajczyka w Opatówku – te i wiele innych propozycji znalazło się w programie jesienno-zimowej kampanii.

Opatówek-PPK

Patronat nad realizacją kampanii objął Burmistrz  Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki, a jej ambasadorką została Sylwia Janiczak-Malewska, wicedyrektor Zespołu Szkół im. S. Mikołajczyka. Organizatorom i wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie kampanii serdecznie gratulujemy rozmachu i pomysłowości!